Revelation Online oyunu yapısı gereği bazı oyunlardan farklı bir stat yapısına sahiptir.Stat dağılımında aşağıdaki tablolara bağlı kalınız.
ÖRNEK:
Occul Tist karakteri yapısal olarak BÜYÜCÜ bir karakterdir.Bildiğiniz üzere birçok oyunda Büyü Gücü INT(intellect) yükselltiğinizde orantılı olarak karakterinizin büyü gücü artacaktır.Yanlız Revelation Online'da bu durum biraz değişiktir.Occul Tist karakteri yapısal olarak BÜYÜCÜ olmasının yanında geliştirme olarak CRİT damage üzerinden bir büyü gücüne sahiptir.Bu sebepden dolayı AGI statını yükselltiğinizde buna bağlı olarak büyü gücünüz'de artacaktır.Aşağıda vermiş olduğumuz tablolara bağlı kalarak karakter statlarını düzenlediğinizde Güç değerlerinin farklı olduğunu anlayacaksınız.

Stat dağıtımları karakterlerin yapısal özelliklerine göre şeçilmiştir.Hibrit dediğimiz karakter stat dağıtımı için sadece SARI olarak belirtilen onaylı statları YÜKSELTE bilirsiniz.Stat dağılımlarını kendi isteğinize göre yapabilirsiniz. Yanlız listedeki ilk verilmesi gerken statlara mutlaka öncelik vermeniz gerekmektedir.Karakterinizin set-skill-takı gibi güçlendirme özellikleri Mavi onay ve Yeşil onay arasında yapacağınız değişiklikleri mutlaka desteklemelidir.
ÖRNEK1:
Gun Slinger karakterinde Eğer Setiniz-Takılarınız Krit ve Power veriyorsa AGI'den daha fazla feragat ederek; CON ve SPR statlarını daha fazla yükselte bilirsiniz.
ÖRNEK2:
Gun Slinger karakterinde ilk olarak vermeniz gereken AGI değeri size krit atack ve krit damage sağlayacaktır.Karakter yapısı gereği ADC(uzak dövüş) yapısında olduğu için ilk verilmesi gereken olarak AGI seçilmiştir.Karakteri genel olarak uzak dövüş olarak kullanacağınızdan örnek AGI statına 100 verdiğinizde diğer 2. tercihleri yarı yarıya yani 50CON/50SPR tarzında verebilirsiniz.Yada statların size verdiği özellikler bazında değerlendirmeyi kendiniz yapabilirsiniz.